fbpx
Categories

Virtual Air Pollution Experience w Myszkowie

W naszym Myszkowie będzie realizowany projekt VAPE – Virtual Air Pollution Experience, czyli tłumacząc na język polski : “W jaki sposób wirtualne multisensoryczne doświadczenie wpływa na zachowania środowiskowe?”

CZYTAJ CAŁOŚĆ Virtual Air Pollution Experience w Myszkowie
 
Categories

Konkurs na koncepcję architektoniczną rewitalizacji Centrum Myszkowa

W czwartek – 15 października 2020 roku o godzinie 12:00 w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie, ogłoszono wyniki konkursu SARP nr 994 na koncepcję architektoniczną rewitalizacji Centrum Myszkowa

CZYTAJ CAŁOŚĆ Konkurs na koncepcję architektoniczną rewitalizacji Centrum Myszkowa
 
Categories

Rodzinne warsztaty plastyczne w ramach projektu z Koziegłów

17 i 24 października 2020 odbędą się w Częstochowie rodzinne warsztaty plastyczne w ramach projektu „Koziegłowy – zapomniany ośrodek twórczości rękodzielniczej”

CZYTAJ CAŁOŚĆ Rodzinne warsztaty plastyczne w ramach projektu z Koziegłów
 
Categories

Będzie wiadukt w Myszkowie Nowej Wsi ! Aktualizacja

Trwa postępowanie przetargowe na budowę wiaduktu w Myszkowie Nowej Wsi. Według założeń projektu powstanie wygodny bezkolizyjny przejazd przez linię kolejową S1

CZYTAJ CAŁOŚĆ Będzie wiadukt w Myszkowie Nowej Wsi ! Aktualizacja
 
Categories

Słów parę o myszkowskich finansach.

Epidemia koronawirusa i związane z nią zawirowania w życiu gospodarczym kraju wywołały w samorządach dyskusję dotyczącą tego, jak problemy polskiej gospodarki ( mnie lub bardziej rzeczywiste ) wpłyną na finanse jednostek samorządu terytorialnego. Szczególnie obawiano się spadku dochodów z podatku od osób fizycznych PIT. Jak jest naprawdę ?

CZYTAJ CAŁOŚĆ Słów parę o myszkowskich finansach.
 
Categories

Problemy w Szkole w Kuźnicy Starej

Zarząd Stowarzyszenia Przyjazna Szkoła, który prowadzi Szkołę w Kuźnicy Starej, zwrócił się do Posła Ziemi Myszkowskiej – Mariusza Trepki z prośbą o interwencję w sprawie dotyczącej finansowania zadań oświatowych
placówki przez Gminę Poraj.

CZYTAJ CAŁOŚĆ Problemy w Szkole w Kuźnicy Starej
 
Categories

Dwie ważne zmiany w Kolejach Śląskich

Po zmianie rozkładu jazdy na powakacyjno – jesienny, Koleje Śląskie wprowadzają dwie zmiany istotne z punktu widzenia pasażerów. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

CZYTAJ CAŁOŚĆ Dwie ważne zmiany w Kolejach Śląskich
 
Categories

Wsparcie dla spółdzielni socjalnych

JOWES oferuje fundusze na spółdzielnie socjalne

Jurajski Ośrodek Wspierania Wsparcia Ekonomii Społecznej ogłasza, że od 1 do 31 października 2020 roku będzie aktywny nabór wniosków o wsparcie finansowe

CZYTAJ CAŁOŚĆ Wsparcie dla spółdzielni socjalnych
 
Categories

Wycieczka z Kolejami Śląskimi – Beskidy

Nasz jurajski ( i nie tylko ) przewoźnik kolejowy – Koleje Śląskie, proponuje pasażerom i wszystkim miłośnikom turystyki, bardzo fajna( i tanią ) formę aktywnego wypoczynku . 26 września 2020 roku, każdy kto ma wykupiony bilet Kolei Śląskich może się z nim zgłosić na stacji – miejscu początkowym wycieczki . Będzie tam oczekiwał przewodnik i już można zwiedzać Beskidy. Należy tylko wcześniej wypełnić specjalny formularz dostępny tutaj

Planowana trasa na 26 września : Bielsko- Biała Leszczyny – Kozia Góra – Szyndzielnia – Dębowiec – Bielsko – Biała Leszczyny.

Wycieczka z Kolejami Śląskimi. Źródło : Koleje Śląskie
 
Categories

Burmistrz Myszkowa bez absolutorium i votum zaufania – część 2

27 sierpnia 2020 roku Rada Miasta Myszkowa nie uchwaliła absolutorium ani wotum zaufania dla burmistrza Włodzimiera Żaka. Jak wyglądała sesja i jak głosowali radni – można przeczytać w tym naszym artykule

https://myszkow.eu/kozieglowy/blog/2020/08/27/co-dalej-z-burmisztrzem-wlodzimierzem-zakiem/

Wczoraj – 28 sierpnia przedstawiliśmy część pierwszą argumentów radnych – którzy glosowali przeciwko przyznaniu absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi , można o tym przeczytać tutaj :

https://myszkow.eu/kozieglowy/blog/2020/08/28/burmistrz-myszkowa-bez-wotum-zaufania-i-absolutorium-czesc-1/

Dziś, w drugiej części naszego artykułu spróbujemy pokazać co jeszcze w działaniach Pana Włodzimierza Żaka, jako burmistrza Myszkowa negatywnie oceniają radni, glosujący ” przeciwko ” niemu. Posłużymy się znowu powszechnie dostępnymi materiałami z sesji Rady Miasta, cytując wyjątki z przemówienia radnego myszkowskiego Pana Tomasza Załęckiego.

Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości zarzucili burmistrzowi ze źle zajmuje się miejskimi drogami, a i rozbudowa i modernizacja miejskiej sieci wodociągowej, mówiąc kolokwialnie po prostu ” leży ”

Gorzko zabrzmiały słowa :

Kolejnym przykładem Pańskiej indolencji jest niszczejący budynek Internatu przy Zespole Szkół nr 2 na Będuszu. Planów wobec tego budynku było wiele. Niestety, nie powstały tam, ani mieszkania komunalne, ani tak potrzebne seniorom w naszym regionie Centrum Medyczne. A była taka możliwość. Starostwo Powiatowe zwróciło się do Miasta o przekazanie tego budynku w użytkowanie i zadeklarowało, że urządzi tam Centrum Medyczne dla potrzebujących. Starosta Kołodziejczyk osobiście o to zabiegał. Niestety, stan obecny jest taki, że budynek nie został przekazany Starostwu i po prostu niszczeje. Nie dość, że nie potrafi Pan sam działać, to torpeduje Pan dobre pomysły Starostwa.

A jeszcze dobitniej, te poświęcone MTBS :

Sprawa, która całkowicie przez Pana została zaniedbana, to MTBS. Podejmował Pan pozorowane działania mnożąc spotkania, z których nic nie wynikało. Zatrudnił Pan nawet Inspektora nadzorującego spółki miejskie. Co z tego, skoro przez ponad 10 miesięcy nie został przez niego przygotowany nawet raport, nie wspominając o programie naprawczym. Nic Pan nie zrobił żeby wyprowadzić Spółkę z impasu. Niekompetencja i nieudolność. Tymi dwoma słowami można określić Pana działania na rzecz spółek miejskich

Radny Tomasz Załęcki skrytykował także brak zaangażowania miasta w liczne rządowe programy pomocowe :

Miasto nie przystąpiło do rządowych programów wsparcia: Maluch Plus, Senior Plus czy Mieszkanie Plus, a przecież udział Myszkowa w tych programach znacząco mógłby podnieść jakość życia w naszym mieście.

Gdy pytaliśmy o przystąpienie do programu Senior Plus powiedział Pan: “Miasto nie zamierza składać wniosku projektowego, bo nie ma lokalu, który można by przeznaczyć dla myszkowskich seniorów. Nie ma też pieniędzy by lokal taki kupić bądź wynająć.”

Tak samo było z odpowiedzią na pytanie o nieprzystąpienie do programu Maluch Plus: ”Stanowisko władz miasta jest takie, że obecnie istniejące rozwiązania w tej kwestii zupełnie są wystarczające“. Szkoda tylko, że to co wystarcza Panu Burmistrzowi, zupełnie nie wystarcza jego Mieszkańcom.

A najbardziej kompromitująca była Pańska odpowiedź ws. przystąpienia do programu Mieszkanie Plus. Powiedział Pan : “Miasto nie będzie w nim partycypować bo ma inne pomysły na gospodarkę mieszkaniową w Myszkowie“. Tak więc nowych budynków nie ma, a miasto ma za to iluzoryczną koncepcję na ich budowę. Jest Pan, Panie Burmistrzu niezwykle konsekwentny w nieprzystępowaniu do rządowych programów, które mogłyby być ogromną szansą dla rozwoju Myszkowa.

Poruszono także sprawy słynnej modernizacji alei Wolności i ulicy Krasickiego, oraz braku działań nakierowanych na rozwinięcie w mieście strefy ekonomiczniej. Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrazili też ubolewanie dotyczące złej współpracy , ich zdaniem, burmistrza z Klubem :

I ostatnia sprawa, to brak współpracy z Klubem Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Traktuje Pan Burmistrz opozycję jak zło konieczne, nie szuka Pan kompromisów, nie uwzględnia naszych wniosków, nie konsultuje zmian w budżecie, zwołuje Pan nadzwyczajne sesje ws. przesunięć budżetowych i chce Pan działać poprzez politykę faktów dokonanych.

Niejednokrotnie zmiany w budżecie są formułowane w sposób perfidny. Tak było w przypadku propozycji przesunięcia środków w budżecie miasta z wnioskowanych przez opozycyjne kluby projektów remontu dróg przy ul. Zielonej i Małej Szpitalnej na realizację projektu modernizacji Miejskiego Domu Kultury, na który środki ministerialne udało się pozyskać dzięki wsparciu Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. To wyjątkowe kuglarstwo z Pana strony. Poprzez takie działania nie buduje Pan mostów.

W efekcie burmistrz Włodzimierz Żak wyszedł z sesji bez absolutorium i wotum zaufania. Jak dalej będą toczyć się jego losy jako burmistrza naszego miasta ? Będziemy śledzić tę sprawę i na bieżąco Państwa informować.

 
Categories

Co dalej z burmisztrzem Włodzimierzem Żakiem ?

Dziś, 27 sierpnia 2020 roku, na XXVIII sesji Rady Miasta w Myszkowie doszło do wydarzenia, którego chyba nikt się nie spodziewał. Radni po wnikliwej analizie finansów miasta, jego aktualnej sytuacji społecznej, gospodarczej i kulturalnej postanowili nie udzielić Włodzimierzowi Żakowi absolutorium i nie dać mu wotum zaufania.

CZYTAJ CAŁOŚĆ Co dalej z burmisztrzem Włodzimierzem Żakiem ?
 
Categories

Czy burmistrz Włodzimierz Żak dostanie dziś wotum zaufania ?

Dziś jedne z najważniejszych w roku, obrady Rady Miasta Myszkowa. Zapraszamy do śledzenia transmisji z obrad XXVIII sesji Rady Miasta w Myszkowie. Transmisja rozpocznie się 27 sierpnia br. o godz. 9:30 za pośrednictwem platformy esesja.tv. – link dostępny tutaj.

Na XXVIII sesji Rady Miasta Myszkow nasi radni podejmą decyzję czy burmisztrz Włodzimierz Żak otrzyma absolutorium i wotum zaufania. Tym samym ocenią jego działalnośc jako włodarza miasta w roku 2019. Będzie to też wyznacznik jak ułoża sie wzajemne ralcje Rady Miasta i Burmistrza w kolejnych latach.

Tak będzie wyglądał proponowany porządek obrad :

  1. Otwarcie sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
  2. Ustalenie porządku obrad.
  3. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o podpisaniu protokołów z sesji Rady Miasta z dnia 25.06 2020r., 28.07.2020r., 10.08.2020r. oraz o uwagach wniesionych przez radnych.
  4. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
  5. Przyjęcie protokołu kontroli inwestycji ujętych w planie inwestycyjnym budżetu miasta Myszkowa na rok 2020, przeprowadzonej przez Zespół kontrolny Komisji Rewizyjnej.
  6. Rozpatrzenie raportu o stanie gminy – debata.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie wotum zaufania dla Burmistrza Miasta Myszkowa.
  8. Rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Myszkowa za 2019 rok.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Myszkowa absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2019 rok.
  10. Podjęcie uchwał w sprawie:
  • wyrażenia zgody na zawarcie z dotychczasowym najemcą kolejnej umowy najmu pomieszczenia gospodarczego stanowiącego własność Gminy Myszków,
  • ustanowienia pomnika przyrody,
    przyjęcia „Programu ochrony środowiska dla miasta Myszkowa na lata 2020-2022 z uwzględnieniem perspektywy na lata 2023-2025”,
  • uchwalenia zmiany do Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii dla miasta Myszkowa na 2020r.,
  • przekazania środków finansowych dla komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.
  1. Informacja na temat interpelacji złożonych przez radnych w okresie międzysesyjnym.
  2. Wnioski i oświadczenia radnych.
  3. Zamknięcie obrad sesji.

 
Categories

Pod Biało – Czerowoną : nowy program rządowy dla nas wszystkich

25 sierpnia 2020 roku zainaugurowano projekt „Pod biało-czerwoną”, ktory zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.  
 
Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online za pomocą tego serwisu. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 

Ile głosów potrzeba by, lokalna społeczność otrzymała flagę ? Jak informują nas strony rządowe :

– dla gmin do 20 000 mieszkańców – 100 głosów;

– dla gmin powyżej 20 000 do 100 000 mieszkańców – 500 głosów;

– dla gmin powyżej 100 000 mieszkańców – 1000 głosów.


 
Zaproponowany sposób zbiórki głosów poparcia online zakłada połączenie tradycji z nowoczesnością. Jest jednocześnie całkowicie bezpieczny dla chcących się zaangażować w zbiórkę, co w dobie pandemii ma kluczowe znaczenie.

Cele projektu są jasne, tak o nich piszą organizoatorzy :

Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Ta patriotyczna inicjatywa, realizowana pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, będzie się opierała o zapał i działanie mieszkańców naszych Małych Ojczyzn. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie. Mamy nadzieję, że angażując mieszkańców naszego kraju, zachęcimy ich do refleksji zarówno nad samym patriotyzmem jak i przyszłością Polski. 100-lecie wiktorii odniesionej w Bitwie Warszawskiej stanowi ku temu doskonałą okazję.  Dzięki projektowi chcemy także budować wspólnotę i wzmacniać ideę zaangażowanego społeczeństwa obywatelskiego. Niech biało-czerwona dumnie, przez cały rok, powiewa w sercach naszych małych Ojczyzn!

Jak zostać lokalnym koordynatorem projektu ? Trzeba wejść na ten link i wysłać swoje zgłoszenie

A tak wygląda harmonigram akcji :

25.08.2020 
ogłoszenie projektu przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego  (100. Rocznica zakończenia Bitwy Warszawskiej)

11.11.2020
termin końcowy zbiórki głosów poparcia

29.11.2020
ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’

Przedstawiamy jeszcze dokładny regulamin projektu :

 
Categories

Rusza akcja szczepienia lisów na terenie województwa śląskiego

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 12 – 30 września 2020 r. na terenie województwa śląskiego prowadzona będzie akcja szczepienia przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących.

Tego typu działania prowadzone są regularnie od roku 1995 i jak oceniają naukowcy są najbardziej skuteczną metodą w walce z tak niebezpieczną dla ludzi i zwierząt chorobą jak wścieklizną.

Podstawowe informacje o akcji szczepień :

Na terenie województwa śląskiego podczas akcji szczepienia przeciwko wściekliźnie zostanie wyłożonych 146320 dawek szczepionki (20 dawek szczepionki na 1 km2). Szczepionki będą zrzucane nie tylko nad lasami, ale również nad pozostałymi terenami zielonymi np. pola, łąki, ogródki działkowe. Jednocześnie w Parku Śląskim w Chorzowie (dawniej Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka) zostanie ręcznie wyłożonych dodatkowo 160 dawek szczepionki.

Przynęta, w której zatopiona jest szczepionka, ma postać małych brunatnych krążków o zapachu zepsutej ryby. Zapach przynęty jest wyczuwany przez lisy z odległości około 800 metrów. Podczas podjęcia przynęty przez lisa, tym samym przegryzieniu zatopionej w niej kapsułki zawierającej szczepionkę, dochodzi do zaszczepienia lisa w wyniku kontaktu szczepionkowego wirusa z błoną śluzową lisa.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców województwa śląskiego o nie podnoszenie szczepionek. Znalezioną przynętę należy pozostawić w danym miejscu. Należy pamiętać o tym, że „zapach ludzki” pozostawiony na przynęcie sprawia, że staje się ona nieatrakcyjna dla lisa.

Jednocześnie przypomina się, iż przez okres dwóch tygodni po przeprowadzeniu akcji szczepienia nie powinno się wyprowadzać zwierząt domowych na tereny zielone (np. lasy, pola, łąki).

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje również, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka. Natomiast w przypadku otwarcia kapsułki, która znajduje się we wnętrzu przynęty, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem medycyny informując go o tym fakcie. Po kontakcie z płynną zawartością kapsułki należy również bezzwłocznie umyć wodą z mydłem te części ciała, które zetknęły się ze szczepionką.

Na terenie naszego wojewóðztwa są takze rejony nie objete wyzej wspomniana akcją :

  • gminy: Blachownia, Kłomnice, Kruszyna, Mykanów i Rędziny w powiecie częstochowskim;
  • gminy: Pyskowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś, w powiecie gliwickim;
  • powiat kłobucki;
  • gminy: Ciasna, Herby, Kochanowice, Lubliniec i Pawonków w powiecie lublinieckim;
  • powiat raciborski;
  • gmina: Krupski Młyn w powiecie tarnogórskim;
  • gmina: Lubomia w powiecie wodzisławskim.

Źródło : Wojewódzki Inspektorat Weterynaryjny

 
Categories

Agencja pomaga rolnikom

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 13 sierpnia 2020 roku ruszył nabór wniosków o wsparcie finansowe dla rolników zagrożonych suszą lub poszkodowanych finansowo w wyniku epidemii koronowirusa.

Wnioski należy składać szybko, gdyż całość akcji pomocowej musi być zamknięta ( rozpatrzenie wniosków i wypłata pieniędzy ) do 31 grudnia 2020 roku.

Pomoc przysługuje właścicielom gospodarstw rolnych, którym zagraża utrata płynności finansowej wywołana koronakryzysem i którzy nie otrzymali pomocy na szkody spowodowane w 2019 roku przez suszę i inne niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jednym z warunków przyznania środków finansowych jest złożenie oświadczenia o wycofaniu wniosku złożonego w 2019 roku dotyczącego pomocy na szkody spowodowane suszą i innymi niekorzystnymi zjawiskami.

Wnioski można przekazywać standardowymi drogami przewidzianymi dla obsługi biurowej przez ARiMR. Dokładne informacje dostępne są tutaj

Źródło : ARiMR

 
Categories

Aktualności z Niegowy – światłowód i walka z azbestem

Budowa światłowodu w Niegowie

Jak na swoje stronie internetowej informują władze Niegowy na terenie gminy trwa właśnie budowa sieci światłowodowej. Umożliwi ona niegowianom uzyskanie dostępu do szybkiego internetu światłowodowego. Prace współfinansowane są ze środków unijnych Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W jego ramach spółki FIBEE I oraz FIBEE IV budują otwartą sieć światłowodową, która udostępniona będzie zarówno lokalnym, jaki i ogólnopolskim dostawcom usług światłowodowych (Internet i telewizja cyfrowa).

Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości, na której zaplanowano przebieg sieci światłowodowej lub jej umieszczenie na słupie, wyraź na to zgodę i pomóż dotrzeć do większej liczby domów w Twojej okolicy. Wszystkich mieszkańców, którzy chcą sprawdzić, czy ich adres jest objęty projektem i uzyska dostęp do usług światłowodowych, zapraszamy na stronę: getfibre.pl.

Walka z azbestem

Gmina Niegowa informuje, że właśnie na jej terenie zakończono realizację zadania pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Niegowa – etap V”. Dzięki środkom pozyskanym z WFOŚIGW w Katowicach i NFOŚiGW w Warszawie, udało się zutylizować 72,51 Mg szkodliwego azbestu. Z dofinansowania skorzystało 27 gospodarstw położonych w Gminie Niegowa
Azbest jest odpadem bardzo szkodliwym i nie należy go usuwać ani utylizować we własnym zakresie. Kolejny nabór wniosków przewidziany jest na I kwartał przyszłego roku. Ogłoszenie o nim ukaże się na stronie www Gminy Niegowa.


Mieszkańcy, którzy posiadają wyroby azbestowe są obowiązani zgodnie z obowiązującymi przepisami zutylizować go do 2032 roku !

Źródło : Gmina Niegowa

 
Categories

Koziegłowy – ważna informacja dla rodziców dzieci korzystających z dowozów

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy Koziegłowy w nadchodzącym roku szkolnym uczniowie z orzeczeniami o kształceniu specjalnym będą mieli zapewniony dowóz ( oraz w jego ramach zapewnioną opiekę ) do częstochowskich szkól specjalnych. Dokładny harmonogram przewozów będzie znany po 26 sierpnia 2020. Kontakt informacyjny w tej sprawie : Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Oświaty Samorządowej telefon 697-038-910 lun 34 314- 15-35.

Istnieje też mozliwośc refundacji kosztów samodzielnego dowozenia dzieci do szkół. Należy jednak dkonac dwóch czynnosci :

  • telefoniczne uzgodnienie spotkania w Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Oświaty Samorządowej. Na spotkaniu tym zostaną przedstawione nowe zasady wyliczenia stawki dziennej. Kontakt informacyjny w tej sprawie : Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Oświaty Samorządowej telefon 697-038-910 lun 34 314- 15-35.
  • wypełnienie i złożenie stosownego wniosku . Wygląda on tak :

Dokładne informacje i wniosek w formie do ściągnięcia dostępne są tutaj

Źródło : Miasto i Gmina Koziegłowy

 
Categories

Po Sieci – nowe oferty Kolei Śląskich

Według informacji Kolei Śląskich od 15 sierpnia 2020 roku pojawią się w ofercie tego przewoźnika nowe taryfy. Na co może liczyć podróżny ?

Bilety imienne dobowe

Ważne 24h od godziny wskazanej przy zakupie biletu. Cena takiego biletu wynosi 34 zł.

Bilety miesięczne imienne/bezimienne

Bilety odcinkowe miesięczne ograniczają możliwość przejazdu do jednej trasy, wskazanej na bilecie. Bilety te oferowane są według taryfy normalnej oraz z ulgami ustawowymi. Dla studentów 51 % ceny biletu, a uczniów – 49%.

Bilety miesięczne pozaszczytowe imienne/bezimienne

To nowa oferta dla osób dojeżdżających do pracy poza godzinami szczytu, a także załatwiających sprawy służbowe, urzędowe, medyczne lub prywatne poza godzinami szczytu.

Godziny ważności biletu sieciowego miesięcznego pozaszczytowego to:

poniedziałek – piątek w godz. 9:00 – 14:00 i 18:00 – 5:00,
sobota, niedziela i święta – całodobowo.


Bilet sieciowy imienny miesięczny pozaszczytowy z ulgami ustawowymi uprawniający do przejazdu poza godzinami szczytu przewozowego będzie kosztował wg taryfy normalnej 190,00 zł. Student zapłaci 93,10 zł a uczeń – 119,70 zł.

Bilet sieciowy „na okaziciela” miesięczny pozaszczytowy, uprawniający do przejazdu poza godzinami szczytu przewozowego, wg taryfy normalnej w cenie 360,00 zł.

Zmiany obejmą także znany już pasażerom bilet sieciowy imienny miesięczny. Do tego, który w normalnej taryfie kosztuje 360,00 zł dodano ulgi ustawowe. Student zapłaci 176,40 zł a uczeń – 226,80 zł.

Dokładne informacje o nowych taryfach Kolei Śląski znajdziemy tutaj

Źródło : Koleje Śląskie

 
Categories

ZWIERZowa Akcja

Fundacja ZWIERZ prowadzi nabór do projektu ZWIERZowej Akcji Kastracja

ZWIERZowa Akcja Kastracja skierowana jest do lokalnych organizacji społecznych oraz działaczy i aktywistów, chcących realnie przeciwdziałać zjawisku bezdomności zwierząt w swoich gminach Opiera się na założeniu, że jedynym humanitarnym i skutecznych sposobem na walczenie bezdomności zwierząt jest wprowadzenie powszechnej kastracji zwierząt właścicielskich, bezdomnych i kotów wolno żyjących oraz znakowanie ich.

Skuteczne i trwałe zwalczanie bezdomności wśród zwierząt możliwe jest poprzez wprowadzenie powszechnych programów kastracji oraz edukację mieszkańców w tym zakresie. Dlatego Fundacja ZWIERZ, chce wspierać lokalne organizacje oraz aktywistów w skutecznym nawiązywaniu partnerstw z samorządem na rzecz inicjowania w gminach bezpłatnych programów kastracji zwierząt – Fundacji ZWIERZ.


Gminne programy kastracji i edukacja z zakresu zwalczania bezdomności zwierząt


Projekt ZWIERZwa Akcja Kastracja! oparty jest na inicjowaniu w gminach programów kastracji zwierząt właścicielskich i kotów wolno żyjących oraz działaniach edukacyjnych. Każda Organizacja i Osoba Współpracująca wskaże dwie lub trzy gminy, z którymi nawiąże kontakt w celu wypromowania powszechnego znakowania zwierząt i ich kastracji. Każdej z gmin, która przeznaczy na znakowanie i kastrację zwierząt co najmniej 4 000 zł, Fundacja ZWIERZ przekaże drugie 4 000 zł.

Organizacje i Osoby Współpracujące wezmą udział w cyklu szkoleń online „Profesjonalne i skuteczne działanie na rzecz kastracji i trwałego znakowania zwierząt przebywających pod opieką mieszkańców gminy oraz kastracji kotów wolno żyjących”. Dzięki temu będą lepiej przygotowani do rozmów z przedstawicielami samorządu oraz instytucji publicznych. Uczestnicy poza szkoleniami i wsparciem finansowym otrzymają także wsparcie indywidualne ekspertów z zakresu przeciwdziałania bezdomności oraz współpracy z samorządem.



Udział w projekcie jest bezpłatny. Fundacja ZWIERZ czeka na zgłoszenia chętnych organizacji oraz osób z województw śląskiego i opolskiego do 5 września 2020 r. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dot. terminów szkoleń, etapów projektu i jego regulamin dostępne są na stronie: www.akcjakastracja.org

Źródło: Fundacja Zwierz

 
Categories

Trwają zapisy do Szkoły Policealnej w Żarkach

Zespół Szkół im.Tadeusza Kościuszki w Żarkach zaprasza do szkoły policealnej.

Kształcić się można w następujących kierunkach :

  • technik usług kosmetycznych
  • terapeuta zajęciowy
  • opiekunka dziecka
  • opiekun osoby starszej

Na zainteresowanych czeka doświadczona, wykwalifikowana kadra pedagogiczna i nowoczesne, świetnie wyposażone pracownie.

Nauka trwa dwa lata. Matura nie jest wymagana