Przebudowa boiska MKS Myszków ruszyła pełną parą. Wielka to zasługa Pani Europoseł Jadwigi Wiśniewskiej. Dzięki jej staraniom i wsparciu, dotacja rządowa wysokości 1 313 000 PLN rządowej wspomoże tą jakże potrzebną naszemu miastu inwestycję. Jest to aż 50 % kosztów całej budowy !

W niedzielę 27 września 2020 roku odbyła się specjalna konferencja prasowa na stadionie miejskim w Myszkowie, poświęcona właśnie tej inwestycji – czyli budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska z honorową koszulką nr 10

Ma ono mieć wymiary 74×115 metrów, sztucznej nawierzchnię bramki, piłko chwyty, zadaszone miejsce dla zawodników oraz siedziska dla widzów a także , elektroniczną tablicę wyników oraz nowoczesne oświetlenie.

Na zaproszenie Zarządu MKS Myszków na miejsce budowy przybyła Europoseł Pani Jadwiga Wiśniewska. W trakcie spotkania odebrała serdeczne podziękowania myszkowskiego środowiska sportowego za poparcie jakiego udzieliła przy rozpoznawaniu wniosku o dofinansowanie budowy boiska sztucznego z oświetleniem. dzięki temu Ministerstwo Sportu sfinansuje inwestycję w 50% tj. w kwocie 1 313 000 zł.

Pani Europoseł Jadwiga Wiśniewska otrzymała koszulkę MKS-u z numerem 10 i kwiaty w kolorach barw MKS Myszków. W trakcie pobytu Pani Europoseł zapoznana została z planami rozwoju klubu i problemami z jakimi się klub boryka. Przyglądała się również treningowi dzieci trenowanych w grupach młodzieżowych oraz oklaskiwała nasze seniorki, które w meczu ligowym pokonały GKS Tychy 1:0. Pani Europoseł zadeklarowała pomoc w realizacji planów rozwojowych w zakresie infrastruktury sportowej w Myszkowie.

Źródło : MKS Myszków